Rozwój osobisty

Smartfon do gier – który wybrać?

Smartfon do gier – który wybrać?

Smartfony nie muszą służyć wyłącznie do wykonywania połączeń telefonicznych – stanowią również świetną platformę do grania. Niektóre modele dostępnych urządzeń sprawiają, że wirtualna zabawa staje się na wyciągnięcie ręki… do kieszeni. Czego koniecznie powinieneś dowiedzieć się więcej na ten temat?

Granie na telefonie – czy to możliwe?

Tak! To niezwykle popularny sposób na uprzyjemnianie swojego czasu wolnego. Obecne produkcje zapewniają wiele godzin wciągającej rozgrywki – do uruchomienia tytułów będących na topie, możliwe, że potrzebny będzie Ci jednak smartfon do gier.

To dlatego, że urządzenia tego typu są wyposażone w zaawansowane układy graficzne oraz dysponują dużą ilością pamięci RAM i wydajnymi procesorami. Dzięki temu zapewniają responsywne działanie nawet tych bardziej wymagających pozycji; można uznać je za ciekawą alternatywę dla tradycyjnych konsol przenośnych (tzw. handheld).

Komfort i jakość rozgrywki na telefonie poprawiają dedykowane akcesoria gamingowe, a zwłaszcza:

 • kontrolery bluetooth (myszki, pady i klawiatury);

 • przejściówki umożliwiające przesyłanie obrazu na inny ekran;

 • podstawki.

Gamingowy smartfon przyda Ci się przede wszystkim podczas długich podróży – o ile nie będziesz kierowcą.

Smartfon do gier – czym powinien się wyróżniać?

Chcesz upewnić się, że wybierasz najlepszy telefon gamingowy z wszystkich możliwych? W tym celu powinieneś zapoznać się dokładnie ze specyfikacją techniczną oglądanego smartfona – zwróć uwagę na:

 • ilość pamięci RAM;

 • procesor;

 • ekran;

 • baterię.

Niektóre modele oferują dodatkowo ciekawe funkcje, np. tryb gamingowy (optymalizuje wydajność urządzenia podczas rozgrywki). Przydatne okaże się również sensowne chłodzenie; intensywna zabawa powoduje przyspieszone nagrzewanie się podzespołów.

Gamingowy smartfon Samsung – które modele oferują komfortowe granie?

Potrzebujesz inspiracji? Zastanawiasz się, od czego rozpocząć swoje poszukiwania? Za dobry punkt startowy można uznać Samsung Galaxy S24 Ultra – to obecnie najlepszy telefon do grania od Samsung.

Wyróżnia się następującymi podzespołami:

 • ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm* Snapdragon** 8 Gen 3;

 • 12 GB RAM;

 • 6,8-calowym (172,55 mm) wyświetlaczem Dynamic AMOLED 2X (6,8 cali i 172,2 mm po uwzględnieniu zaokrąglenia rogów***);

 • 256/512 GB pamięci masowej****.

Jego bateria 5000 mAh pozwala na granie przez wiele godzin*****, spada więc prawdopodobieństwo, że ulegnie ona niespodziewanemu rozładowaniu akurat w trakcie rozgrywki rankingowej.

Alternatywnie możesz zdecydować się na opcję w postaci Samsung Galaxy S24+ lub Samsung Galaxy S24 – stanowią rozwiązanie przystępniejsze cenowo. To świetne urządzenia do nadrobienia zaległości m.in. w Fortnite i Genshin Impact. Nie czekaj i przekonaj się o tym samemu.


Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Snapdragon jest produktem firmy Qualcomm Technologies Inc. i/lub jej spółek zależnych.

**Snapdragon jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Qualcomm Incorporated.

***Rzeczywisty widoczny obszar jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi i otwór kamery.

****Opcje przechowywania i dostępność mogą się różnić w zależności od operatora, kraju lub regionu. Rzeczywista dostępność pamięci może się różnić w zależności od preinstalowanego oprogramowania.

*****Rzeczywista żywotność baterii zależy od środowiska sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, częstotliwości połączeń i wiadomości, liczby ładowań i wielu innych czynników. Oszacowano na podstawie średniego profilu użytkowania opracowanego przez UX Connect Research. Niezależnie ocenione przez UX Connect Research w latach 2023.11.25-2023.12.15 w USA i Wielkiej Brytanii z przedpremierowymi wersjami SM-S921, SM-S926 i SM-S928 w ustawieniach domyślnych przy użyciu sieci LTE i 5G Sub6. NIE testowano w sieci 5G mmWave.

Udostępnij