Od wielu dekad ludzie chętnie stosują siemię lniane. Jest idealne na jelita. Warto dowiedzieć się, jaki jest dobry przepis na siemię lniane.
Siemię lniane
Okazuje się, że siemię lniane głównie koi jelita, a dodatkowo pomaga pozbyć się zaparć. Dlatego jest tak chętnie stosowane przez ludzi. Jednakże nie są to jedyne pozytywne właściwości siemienia lnianego dla jelit. Trzeba wiedzieć, że nasiona lnu zawierają prebiotyki, które odżywiają bakterie jelitowe, a do tego zdrowy błonnik rozpuszczalny, który tworzy charakterystyczny śluz. Bardzo dużo osób zastanawia się, jakie jest działanie siemienia lnianego na jelita. Warto zauważyć, że zarówno siemię lniane w całości, jak i mielone siemię lniane oraz olej lniany idealnie wpływają na zdrowie ludzkich jelit. Jest to zasługą przede wszystkim paru istotny substancji obecnych w siemieniu lnianym, o których mało kto wie. Przede wszystkim trzeba powiedzieć o właściwościach prozdrowotnych oraz przeciwzapalnych kwasów omega-3. Co więcej, siemię lniane jest bogate w błonnik. Oprócz tego jest bogate w lignany, czyli prozdrowotne antyutleniacze. Okazuje się, że wszystkie te związki powodują bardzo pozytywny wpływ dodatku siemienia lnianego do diety, zwłaszcza w kontekście zdrowia ludzkich jelit.
Siemię lniane na jelita – czy warto?
Trzeba wiedzieć o tym, że kleik z siemienia lnianego, tworzący się po zalaniu nasionek lnu wodą, ma bardzo przyjazną strukturę dla jelit, a ponadto dla całego układu pokarmowego. Z tego powodu jest chętnie wybierany przez ludzi z całego świata. Specjaliści zalecają stosować siemię lniane przy wielu problemach pokarmowych. Mowa w tym przypadku o refluksie, zaparciach, wrzodach żołądka oraz dwunastnicy, a także wszelakich chorobach zapalnych jelit. Siemię lniane jest bardzo pomocne w celu wyleczenia zapalenia śluzówki jelit, a także aftach jamy ustnej. Warto je też stosować na hemoroidy. Trzeba wiedzieć, iż nie są to wszystkie zalety błonnika z siemienia lnianego. Co więcej, w niedawno opublikowanych badaniach naukowcy z całego świata stwierdzili znacznie więcej pozytywnych efektów diety bogatej w siemię lniane.
Siemię lniane przepis
Okazuje się, że siemię lniane działa lepiej oraz łagodniej na jelita w postaci sklejkowanej. Dlatego najlepiej będzie odstawić wszelkie nasiona namoczone wodą bądź innym płynem na paręnaście minut, a dopiero następnie wypić je bądź dodać do posiłku. Jest to idealny sposób na pożywanie się siemieniem lnianym. Dzięki temu można zadbać o zdrowie całego organizmu, co powinno być przecież kwestią priorytetową dla każdego człowieka. Istotne jest to, że najbardziej skorzysta się z właściwości siemienia lnianego, jeśli po prostu zacznie się je dodawać do codziennej diety. Specjaliści zalecają dodawać siemię lniane do jogurtu, a także koktajli. Jest to świetny sposób na spożywanie go. Innym świetnym rozwiązaniem jest dodawanie siemienia lnianego do owsianek, sałatek. Można też postawić na posypywanie nim kanapek. Takie rozwiązanie jest stosowane w Polsce od wielu lat.